Reklama

wtorek, 22 lipca 2014

Jak powstają żylaki?

Żylaki tworzą się głównie na kończynach dolnych w wyniku nieprawidłowej funkcjonalności zastawek. Kiedy sami również mamy z nimi problem musimy być w pełni świadomi, że nigdy nie ma możliwości zatrzymania tego procesu całkowicie. Można jednakże, a nawet powinno się je zwalczać. 

Istnieje mnóstwo sposobów i metod leczenia oraz usuwania żylaków, które są proponowane pacjentom przez chirurgów. Dobry lekarz powinien pomóc nam zdecydować jaki jest dla nas najbardziej właściwy. Na samym początku przeprowadza on wywiad z pacjentem, w którym to zadaje pytania na temat tejże dolegliwości, po czym dokładnie ogląda nogi. Ocenia wówczas wielkość żylaków i śledzi przebieg powierzchniowych żył. W takcie badania powinien również zwrócić uwagę na to w jakim stanie jest skóra pacjenta i jak wygląda, w jak dużym stopniu jest zmieniona, czy jest ciepła zdrowa, czy też zaczerwieniona bądź blada z przebarwieniami, a także czy występują na niej obrzęki. Palcami wzdłuż żył sprawdza czy występują jakiegoś rodzaju stwardnienia, pogrubienia oraz falę przepływającej krwi. 

Dzięki temu, może zorientować się czy zastawi działają sprawnie i pozwalają krwi na cofanie się, czy na nieszczęście pacjenta jest wręcz przeciwnie. Po dokonaniu wstępnej diagnozy pacjent może także być poproszony przez lekarza do gabinetu na dodatkowe testy, dzięki którym w razie występowania żylaków można stwierdzić jak bardzo są one szkodliwe dla zdrowia i jaką metodą powinny być leczone.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz